Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha: Në fund të vitit 2012, asnjë shqiptar nuk do jetë më në varfëri ekstreme
English

Berisha: Në fund të vitit 2012, asnjë shqiptar nuk do jetë më në varfëri ekstreme

Tiranë, 13 tetor, NOA – “Deri në fund të vitit 2012 në Shqipëri, nuk do të ketë më asnjë qytetar në varfëri ekstreme. Ky është një premtim. Nuk ka më që disa të lahen në vaska floriri dhe disa të numërojnë kafshatat”.

Kështu ka deklaruar sot kryeministri Berisha gjatë fjalës së mbajtur në mbledhjen e radhës të qeverisë, duke dhënë detaje mbi buxhetin e vitit të ardhshëm, për të cilin ka thënë se ai duhet të jetë plotësisht në shërbim të qytetarëve të këtij vendi.

Duke dhënë detaje konkrete rreth tij, kreu i qeverisë shtoi se buxheti i shtetit për vitin e ardhshëm do të përqendrohet në infrastrukturën rrugore.

Sipas tij, janë 91 komuna janë të palidhura me rrugë të asfaltuara me akset kombëtare prandaj edhe 500 milionë dollarë nga fondet publike, do t'i dedikohen ndërtimit të rrugëve...(vijon)

n.e/NOA

KOMENTE