Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meta: Çështja Prifti? Nuk kam asnjë sekondë të tepërt për të shpërdoruar
English

Meta: Çështja Prifti? Nuk kam asnjë sekondë të tepërt për të shpërdoruar

Tiranë, 13 tetor, NOA – “Nuk kam asnjë sekondë të tepërt për të shpërdoruar”, iu është përgjigjur zv/kryeministri Ilir Meta sot gazetarëve, ndërsa ata tentuan ta pyesin në lidhje me akuzat e bëra publike nga Dritan Prifti ditën e djeshme.

E duket se me këtë frazë, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim e ka mbyllur njëherë e mirë diskutimin mbi çështjen e largimit të ish-ministrit të Ekonomisë nga kjo forcë politike, duke mos dashur ta zgjasë më tepër nga sa ka ndodhur deri tani debatin publik mes palëve rreth saj.

Meta e ka mbajtur një qëndrim të tillë ndërsa dilte nga një seancë dëgjimore në komisionin parlamentar të Sigurisë Kombëtare, mbi sigurinë e sistemit energjetik të vendit tonë.

Aty ai foli para deputetëve të komisionit në lidhje me masat e ndërmarra në lidhje me përballjen e situatave emergjente që mund krijohen në të ardhmen.

Duke bërë të ditur se u ka kërkuar një raport të gjithë ministrave përgjegjës, sipas fushave, në lidhje me zbatimin e detyrave që janë lënë gjatë situatës emergjente që u krijua në muajt e parë të vitit 2010, kur pati përmbytje në zonën e Shkodrës dhe Nënshkodrës, si dhe për detyrat e përhershme që ka çdo institucion në raste emergjente për të qenë në gatishmëri maksimale.

Zv/kryeministri tha se këtë çështje do ta ngrinte për diskutim edhe në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të ditës së sotme.

Në fund, Meta bëri me dije se pranë këtij institucioni funksionon në mënyrë të përhershme grupi që merret me ndjekjen e situatës për të evituar çdo emergjencë që mund të krijohet.

n.e/NOA

KOMENTE