Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Protesta, digjet flamuri serb në Tiranë
English

Protesta, digjet flamuri serb në Tiranë

>> Proteste antiserbe në Tiranë>> Serbët, ose një histori histerie >> Kapet ultrasi që dogji flamurin>> Ndeshja ku u dogj flamuri ynë>> Sharje pa fund tek ambasada

Tiranë, 13 tetor, NOA Update – Ashtu siç tifozët serbë kanë djegur flamurin shqiptar dje në stadiumin e Xhenovas në Itali, edhe flamuri serb duket se ka pësuar të njëjtin fat në kryeqytetin shqiptar mbrëmjen e sotme.

Kanë qenë mbi 200 protestues të rinj, të cilët të hedhur në një protestë të madhe para ambasadës serbe në Tiranë, kanë djegur simbolin e shtetit të saj, flamurin kombëtar, duke marrë hak me të njëjtën monedhë.

Edhe pse nën një furi të madhe shiu, nën thirrjet “Shqipëria Etnike”, “Kosova është Shqipëri”, ata i kanë vënë flakën flamurit serb.

Ndërkaq, forca të mëdha policie kanë qenë rreth tyre duke i vëzhguar dhe duke mos i ndalur dot në hapin e ndërmarrë prej tyre për të djegur simbolin e kombit serb....(vijon)

n.e/NOA

Video: Si u dogj Flamuri Shqiptar {youtube}mJSBy_9Qj84{/youtube}

KOMENTE