Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PS: PD, akuza bajate si gramafon i prishur
English

PS: PD, akuza bajate si gramafon i prishur

Tiranë, 13 tetor, NOA – Mazhoranca po përsërit si gramafon i prishur përditë të njëjtat akuza bajate që fyejnë inteligjencën e shqiptarëve.

Ky ka qenë reagimi i radhës prej anëtares së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, Megi Ajtyresa, ndaj deklaratave të deputetit demokrat, Fatbardh Kadilli ditën e sotme, se “PD e fton prokurorinë dhe organet e tjera që t’i shkojë deri në fund aferës prej 100 milion eurosh ku është përfshirë Rama dhe Tan Lepri”.

“Ushtarët e Saliut dalin e recitojnë pafytyrësisht vjershën e vjetër me 20 përqindësha po përgjigjen për këto shpifje ju a kanë dhënë qytetarët e Tiranës tre herë rresht. Dhe mos u bëni merak të dashura zonja e zotërinj, se përgjigjen do t’jua qëndisin prapë po këta qytetarë”, tha Ajtyresa në fjalën e saj.

Më tej ajo ka pohuar se Berisha dhe “ajo tufë hajdutësh që i ka në qeveri, kanë një hall të madh se po ju dalin aferat sheshit dhe tani nxjerrin Kadill e kompani për t’i mbuluar ato”.

“Ne besojmë tek qytetarët e qytetarët besojnë tek ne. Dhe të gjithë bashkë nuk do t’ju lejojmë ta mbani nën hyqmin e korrupsionit Shqipërinë që nuk është e juaja dhe e oborrit tuaj por e të gjithë shqiptarëve”, përfundoi deklaratën e saj përfaqësuesja socialiste.

n.e/NOA

KOMENTE