Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rama: Dritëroi, simbol i socialistëve dhe pikë referimi e historisë tonë
English

Rama: Dritëroi, simbol i socialistëve dhe pikë referimi e historisë tonë

Tiranë, 13 tetor, NOA – Dritëro Agolli vërtet është një simbol i socialistëve, por është njëkohësisht shumë më tepër se kaq, është një pikë referimi e krejt shoqërisë tonë, një pikë referimi e historisë tonë.

Kështu është shprehur kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, me rastin e 79-vjetorit të ditëlindjes së shkrimtarit Dritëro Agolli, gjatë një takimi me të, duke u shprehur ndër të tjera se ishte kënaqësi e veçantë që në këtë ditë ta uronte dhe të “merrte nga rrezatimi i energjisë dhe i humorit të tij”.

“Ishte kënaqësi e veçantë që në këtë ditë të zymtë vjeshte, t’i uronim 100 vjet Dritëro Agollit dhe të merrnim nga rrezatimi i energjisë dhe i humorit të tij”, tha Rama me këtë rast.

Duke shtuar se Dritëroi mbetet një pikë referimi e historisë tonë, një pikë referimi edhe e të gjitha atyre vlerave dhe gjithë atyre normave sa tradicionale aq edhe universale që ai është përpjekur vijimësisht t’i promovojë dhe t’i mishërojë me veprën dhe me shembullin e tij.

n.e/NOA

KOMENTE