Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sabri Godo: Kjo situatë s’durohet më, të shpallen zgjedhje të parakohshme
English

Sabri Godo: Kjo situatë s’durohet më, të shpallen zgjedhje të parakohshme

Tiranë, 13 Tetor 2010 NOA –Sabri Godo është përfaqësuesi i parë i mazhorancës që kërkon zgjedhje të parakohshme. Presidenti i Asamblesë së Partisë Republikane, Sabri Godo ka deklaruar sot se vetëm zgjedhje e parakohshme i japin fund situatës politike dhe tregut të deputetëve.

“Në momentin e tanishëm, kur erdhi puna që qeveria do të mbahet në këmbë me trafikun e deputetëve, që është një gjë e neveritshme dhe e errët në historinë e këtij vendi, kur të shkruhen gjërat më vonë do të duket shumë keq. Nëse kemi arritur në këtë pikë do thosha më gjithë zemër le të bëhen zgjedhjet e përgjithshme bashkë me zgjedhjet lokale”, u shpreh Godo.

Godo është shprehur se kjo do të thotë një dalje nga situata ku është futur vendi. Godo e ka cilësuar si të papranueshëm pazarin e deputetëve, duke theksuar se kjo është forma më e shëmtuar e politikës. Në një intervistë dhënë për televizionin “UTV” Gode është shprehur se zgjedhjet janë e keqja më e vogël.

“Unë nuk merrem me Ramën, kam mendimin tim për të dhe dikur kam thënë se është një njeri i frikshëm në mos i rrezikshëm dhe duhet ti ndalet rruga për të ardhur në pushtet. Berishës do i thosha që mund të rrezikosh çdo gjë, por mos prano të vij në derë ndonjë që kërkon një koçë dhe t’i i ndodhur ngushtë, ja jep. Qeni duhet lidhur në oborr. Përse duhen këta njerëz. Ky është fundi i botës”, ka thënë Godo në lidhje me kalimet e deputetëve nga njëri kamp në tjetrin.

a.k/NOA

Lexoni reagimin e Metes: Nuk ka zgjedhje te parakohshme

KOMENTE