Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Serbi ultras që dogji flamurin, tatuazh bombe dhe kishe në gjoks
English

Serbi ultras që dogji flamurin, tatuazh bombe dhe kishe në gjoks

Beograd, 13 tetor, NOA – Tifozi serb ultra-nacionalist, Ivan Bogdanov, i cili u arrestua në stadiumin e Gjenovas të Italisë pasi dogi flamurin shqiptar gjatë ndeshjes Itali-Serbi, i ka çuditur të gjithë policët italianë ndërsa i kanë parë në gjoks me vëmendje tatuazhet që kishte bërë.

Një bombë dore, e cila simbolizon vdekjen, Bogdanov e kishte bërë mu në anën e djathtë të kraharorit, mjaft e dukshme, duke u shfaqur qartë pranë varëses me kryq që i valëvitej në qafë.

Kjo e fundit ka zgjuar kuriozitetin e karabinierëve italianë, të cilët pasi e kanë parë më vëmendje kanë parë se ai nuk është një kryq i mirëfillti ortodoks serb, por keltik.

Ndërsa në anën e majtë të gjoksit, ai kishte bërë si tatuazh të stërmadh një kryq ortodoks, të përzier me emblemën e klubit të futbollit serb “Crvena Zvezda”.

Në krahun e majtë, rrethohet stema shtetërore e Serbisë, e cila bëhet më e dukshme ndërsa ai forcon muskujt.

Kurse në krahun e djathtë, mësohet se ai ka bërë si tatuazh simbole lufte, të përziera me stemën e shtetit serb.

n.e/NOA

>> Proteste antiserbe në Tiranë>> Serbët, ose një histori histerie >> Kapet ultrasi që dogji flamurin>> Ndeshja ku u dogj flamuri ynë>> Sharje pa fund tek ambasadaVideo: Si u dogj Flamuri Shqiptar {youtube}mJSBy_9Qj84{/youtube}
KOMENTE