Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Urgjent - Djegia e flamurit shqiptar, reagon MPJ Shqiptare
English

Urgjent - Djegia e flamurit shqiptar, reagon MPJ Shqiptare

Tiranë, 13 Tetor 2010 NOA – Ka ardhur më në fund edhe reagimi i Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë që dënon ashpër djegien e flamurit kuqezi shqiptar në Itali.

Ralf Gjoni, Drejtor i Përgjithshëm i Komunikimit dhe Zëdhënës i Ministrisë së Jashtme pohoi këtë qëndrim zyrtar për agjencinë NOA:

“Djegia e flamurit shqiptar në Itali, patjetër që përbën një akt të pakëndshëm për të gjithë, si për shqiptarët, italianët dhe po ashtu edhe për vetë serbët”.

Në vijim z. Gjoni tha: “Por mendoj se kemi të bëjmë me një grup të izoluar huliganësh dhe jo me një qëndrim institucionesh”.

“Për këtë arsye, - vijoi Gjoni, - nuk ka pasur qëndrim zyrtar deri në këtë moment nga MPJ”.

Gjoni theksoi se “këto akte vandalizmi në stadiume, u përkasin çështjeve të rendit publik të vendit ku ndodhin” dhe shtoi se “u takon autoriteteve italiane ta trajtojnë ngjarjen në fjalë sipas legjislacionit në fuqi”.

e.r/NOA

>> Proteste antiserbe në Tiranë

>> Serbët, ose një histori histerie

>> Kapet ultrasi që dogji flamurin

>> Ndeshja ku u dogj flamuri ynë

>> Sharje pa fund tek ambasada

Video: Si u dogj Flamuri Shqiptar {youtube}mJSBy_9Qj84{/youtube}

KOMENTE