Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vetëvendosje: Flamurin e hoqën ata që shitën kombin
English

Vetëvendosje: Flamurin e hoqën ata që shitën kombin

Prishtinë, 13 tetor, NOA – Lëvizja Vetëvendosje! përmes një deklarate për shtyp, e ka dënon aktin e heqjes së flamurit kombëtar shqiptar në prag të mbërritjes së Sekretares Amerikane të Shtetit, Hillary Clinton.

“Lëvizja Vetëvendosje! dënon edhe servilizmin e panevojshëm e politikanëve qyqarë”, thotë më tej deklarata.

“Dje nëpër kryeqytet u hoq flamuri ynë kombëtar i vendosur paraprakisht për hir të vizitës së. Kompania e cila e vendosi në çdo vend nga një flamur kombëtar mes dhjetëra flamujve të shtetit të Kosovës dhe ShBA-ve, po kjo kompani i hoqi flamujt kombëtarë. U mor vesh se kështu urdhëroi ambasada amerikane në Kosovë”, shton ajo.

Duke theksuar se “ata të cilët nuk e mbrojnë kombin e vet, ashtu qysh e mbrojnë atë edhe ShBA-të, nuk mund ta ndërtojnë as shtetin”.

“Këta njerëz që tallen me flamurin tonë kombëtar janë ata që moti e kanë shitur kombin. Njeriu që e shet kombin, nuk ka dinjitet njerëzor dhe as mund të jetë përfaqësues i interesave të kombit dhe interesave të popullit”, citojnë drejtuesit e Vetëvendosjes.

Duke përfunduar se “SHBA-të kurrë nuk mund të kenë respekt për njerëz të nënshtruar. Vetë SHBA-të për flamur kombëtar e kanë atë me të cilën u çliruan nga Britania e Madhe. Flamuri me të cilin Kosova u çlirua nga Serbia është flamuri ynë kombëtar. Flamuri ynë nuk ka pse t’i pengojë askujt”.

n.e/NOA

KOMENTE