Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Modernizimi i adresave, Basha takon ambasadorin e OSBE
English

Modernizimi i adresave, Basha takon ambasadorin e OSBE

Tiranë, 15 tetor, NOA- Modernizimi i adresave dhe të dhënave personale ka qenë tema e takimit të kryetarit të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadorit Eugen Wollfarth dhe ministrit të Brendshëm, Lulzim Basha.

Wollfarth dhe Basha kanë diskutuar për çështje kyçe të shtetit të së drejtës dhe aspekte të zbatimit të tyre.

Dy personalitetit i janë referuar, gjatë bisedës, procesit aktual të vënies në funksion të sistemeve të modernizuara të gjendjes civile dhe adresave, duke pasur parasysh edhe rëndësinë e tyre në hapat e mëtejshëm për liberalizimin e vizave dhe përgatitjet zgjedhore, si dhe për çështje të trajnimit të policisë.

Ambasadori i OSBE u shpreh se priste me kënaqësi të vazhdonte bashkëpunimin konstruktiv me Ministrinë e Brendshme.

“Prezenca mbetet e gatshme për të ofruar ndihmë të mëtejshme, ashtu si ka bërë në gjithë këto vite dhe kohët e fundit në proceset e hyrjes në NATO dhe të liberalizimit të vizave,” tha ai.

a.k/NOA

KOMENTE