Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shqiptarët e Gjermanisë, festojnë 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës
English

Shqiptarët e Gjermanisë, festojnë 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës

Berlin, 15 tetor, NOA - Për nder të 100-vjetorit të lindjes së Nënë Terezës, shqiptarët që jetojnë në Republikën Federale të Gjermanisë, konkretisht në republikën e Baden-Uürtebergut, në Emmendingen, por edhe në Zvicër që përkufizohet me këtë rajon, do të bashkohen në një aktivitet kulturoro-artistik.

Takimi siç raportohet për agjencinë e Lajmeve NOA, do të organizohet nën patronazhin e ambasadorit të Kosovës në Gjermani, Vilson Mirdita.

Ndërkaq, për ta nderuar figurën e Nënë Terezës një figurë botërore, pjesëmarrës i takimit do të jetë edhe sportisti ynë i madh, mjeshtri i boksit Luan Krasniqi.

Sikundër, do të hapet edhe një ekspozitë artistike nga Malë Myrtaj skulptor, Dan Gash, Sokol Maloku dhe Asllan Dibrani piktorë.

Takimi do të mbahet konkretisht më datën 30.10.2010, në ora 17.00, në Emmendingen 79312.

n.e/NOA

KOMENTE