Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sudani kundër George Clooney, “po na nxit tensionin”
English

Sudani kundër George Clooney, “po na nxit tensionin”

Sudan, 20 tetor NOA - George Clooney nxit tension në Sudan: është kjo akuza e vendit në drejtim të aktorit amerikan dhe kjo në prag të referendumit të vetëqeverisjes së pjesës jugore të shtetit, në program gjatë muajit janar.

Praktikisht, do t’i ndalohet të marrë pozicione të ndryshme në parti. Në një komunikatë, Ambasada e Sudanit në Uashington, akuzon aktorin dhe John Prendergast, përgjegjës mbi organizatën jo qeveritare "Enough", e cila ndikon në shumë rajon dhe në veçanti në atë të Abyei.

Do të jetë data 9 janar e cila do të vendosë pavarësinë e Jugut të Sudanit dhe të rajonit Abyei, i vendosur në kufi mes veriut dhe jugut në vend.

Pikërisht, këtë javë aktori ka qenë në një vizitë në Sudan dhe 12 tetorin e kaluar ai u prit në Shtëpinë e Bardhë.

r.b/NOA

KOMENTE