Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Margaret Thatcher në spital për një infeksion
English

Margaret Thatcher në spital për një infeksion

Angli, 20 tetor NOA - Ish kryeministrja britanike, Margaret Thatcher, është shtruar në spital dhe kjo si rrjedhojë e një infeksioni. Megjithatë për mjekët, bëhet fjalë vetëm për një kontroll rutinë.

Zonja e hekurt, sapo ka mbushur 85 vjeç dhe javën e kaluar ajo hoqi dorë nga pjesëmarrja në një festë në nder të saj nga pasardhësi David Cameron në Downing Street për shkak të një gripi të fortë që e kishte zënë. Duhet thënë se ka qenë vetë ajo që kishte insistuar që festa të mbahej gjithsesi me 150 miqtë e saj të ish-kolegjit.

Thatcher, e shtruar në klinikën e Cromwell në qendër të Londrës, në të shkuarën kujtojmë se ka pësuar tronditje të shumta.

r.b/NOA

KOMENTE