Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha telefonon Thaçin: Urime për rizgjedhjen, kryetar!
English

Berisha telefonon Thaçin: Urime për rizgjedhjen, kryetar!

Tiranë, 25 Tetor, NOA – Kryeministri Berisha i telefonoi sot kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilit i përcolli urime të përzemërta me rastin e rizgjedhjes në krye të PDK-së në Kongresin e kësaj partie të zhvilluar të dielën.

Kryeministri Berisha i shprehu zotit Thaçi vendosmërinë për të intensifikuar më tej bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve tona, si dhe besimin që problematika aktuale në Kosovë do të zgjidhet në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

n.e/NOA

KOMENTE