English

Bundesliga, Shalke në krizë të thellë

Berlin, 31 tetor, NOA - Shalke 04 e trajnerit Felix Magath, gjendet në krizë të thellë në Bundesligën gjermane në futboll.

Pjesëmarrësi i Ligës së Kampionëve humbi mbrëmë në fushën e vet ndeshjen kundër Bajerit të Leverkuzenit me reultat 0:1. Humbje në fushën e vet përjetoi edhe pjesëmarrësi tjetër gjerman në Ligën e Kampionëve Verderi i Bremenit. Lojtarët e trajnerit Thomas Schaaf humbën nga Nyrembergu me rezultat 2:3.

Të premten Bajerni i Mynihut shënoi fitore ndaj Friburgut me rezultat 4:2.

Në ndeshjet tjera të zhvilluara të shtunën u shënuan këto rezultate:

Volfsburg - Shtutgart 2:0;

Këln - Hamburg 3:2;

Kaiserslautern - Borusia Mënchengladbah 3:0 dhe

St. Pauli - Frankfurt 1:3.

Sot në Mainc zhvillohet derbi i kësaj jave mes të parit dhe të dytit, Mainc - Borusia Dortmund. Ndërsa në ndeshjen e fundit të kësaj jave takohen Hofenheim - Hanover.

NOA/DV

KOMENTE