Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Agjencia e Investimeve, zgjidhet bordi nga sektori privat
English

Agjencia e Investimeve, zgjidhet bordi nga sektori privat

Tiranë, 3 nëntor, NOA – Këshilli i Ministrave vendosi sot emërimin e anëtarëve të bordit drejtues të Agjencisë Shqiptare të Zhvillimit të Investimeve, të përzgjedhur nga sektori ekonomik privat.

Me propozimin e zv/kryeministrit dhe ministrit të Ekonomisë, bëhet me dijeni se konkretisht ata do tw jenw Seyhan Pencapligil, drejtor Ekzekutiv i Bankës Kombëtare Tregtare dhe anëtar i Shoqatës Shqiptare të Bankave; Edmond Leka, president i Union Bank dhe anëtar i Shoqatës Shqiptare të Bankave; Gjergj Gjika, kryetar i Dhomës së Fasonistëve të Shqipërisë dhe anëtar i Këshillit Konsultativ të Biznesit dhe Avni Ponari, drejtor i përgjithshëm i kompanisë “SIGAL” dhe kryetar i shoqatës së Siguruesve të Shqipërisë.

n.e/NOA

KOMENTE