Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
AL Kaeda: Të krishterët janë objektivi kryesor
English

AL Kaeda: Të krishterët janë objektivi kryesor

Egjipt, 3 nëntor NOA - Al Kaeda ka konfirmuar se “të krishterët duke filluar që nga ky moment janë objektivi kryesor dhe kjo pas ultimatumit të skaduar, në të cilin i kërkohej kishës koptike të egjiptiane të lironte dy femra.

Lajmi është bërë i ditur nga qendra e monitorimit të siteve në SHBA.

“Ultimatumi ka skaduar, - thuhej në komunikim – Të gjithë qendrat , organizatat, institucionet dhe besimtarët krishterë janë objektiv për muxhahidinët”.

Terorristët kishin kërkuar lirimin e dy grave egjiptiane, Camilia Chehata dhe Wafa Constantine, gra priftërinjsh të cilat mbaheshin kundër vullnetit të tyre. Krahu i armatosur i Osama Bin Laden i kishte dhënë kishës një ultimatum prej 48 orësh kundrejt lirisë së myslimaneve të “burgosua”.

r.b/NOA

KOMENTE