Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bota e skërfit mban zi për vdekjen e Andy Irons, tre herë kampionin e botës
English

Bota e skërfit mban zi për vdekjen e Andy Irons, tre herë kampionin e botës

Dallas, 4 nëntor NOA - Zi në botën e sërfit për vdekjen e Andy Irons, tre herë kampion i botës. Irons, 32 vjeçar nga Hawaii, u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Dallas. Kampioni kishte qenë për dy ditë në një spital në Miami dhe kjo si rrjedhojë e etheve tropikale që e kishin kapur, por më pas kishte insistuar që ta çonin në shtëpi për tu ekzaminuar nga mjeku i tij personal.

Irons gjatë rrugës së kthimit kishte ndaluar në hotel për tu pushuar ku u gjet dhe më pas. Andy Irons ka fituar kampionatin e sërfit tri herë, mes 2002 dhe 2004. Bruce, vëllai i tij është një talent i vërtetë në këtë fushë. Irons ka lënë gruan e tij, Lyndie, shtatzënë me fëmijën e tyre të parë.

r.b/NOA

KOMENTE