Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Francë, shtohen aktet e vandalizmit në varrezat e qyteteve
English

Francë, shtohen aktet e vandalizmit në varrezat e qyteteve

Francë, 3 nëntor NOA - Rriten në mënyrë shqetësuese aktet e vandalizmit dhe përdhosjeve të varrezave dhe vendeve të adhurimit në Francë.

Në 8 muaj, Le Monde, ka numëruar rreth 387 të tilla. Fenomeni ka prekur pa dallim të gjithë vendet fetare katolike, hebreje apo myslimane. Sipas policisë, 83% e përgjegjësve për këto akte janë të miturit. Kulmi i këtij fenomeni arrihet në përvjetorin e ditës së lindjes së Hitlerit, për Halloween, ose gjatë solsticit, shpesh-herë i lidhur me ritualet satanike.

r.b/NOA

KOMENTE