Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pakot me bomba, Greqia ndalon dërgesat me postë
English

Pakot me bomba, Greqia ndalon dërgesat me postë

Athinë, 3 nëntor, NOA - Ndalet transporti i dërgesave postare pas disa bombave të dërguara me postë në Athinë ditët e fundit.

Fjala është për bomba të dyshuara si të dërguara me postë në ambasadat e Zvicrës, Rusisë, Kilit, Bullgarisë, si edhe të disa shteteve të tjera në kryeqytetin grek, Athinë.

E në të tilla kushte, policia greke duket se është vënë në pozicione të mëdha gadishmërie, duke ndalur urgjentisht dërgesat postare që mbërrijnë drejt vendit të saj.

Policia e Greqisë ka njoftuar se është vendosur që të ndalen të gjitha dërgesat me postë dhe me transport nga Greqia për në adresat e jashtme, për së paku dy ditët e ardhshme.

Kjo do të ngjasë të paktën për një afat 48-orësh, derisa hetuesit të kryejnë punën e tyre investiguese dhe kontrolluese me atë që ka ngjarë në të vërtetë.

n.e/NOA

KOMENTE