Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shannon Tavarez humbet betejën e saj me tumorin
English

Shannon Tavarez humbet betejën e saj me tumorin

SHBA, 4 nëntor NOA - Shannon Tavarez ka humbur betejën e saj me tumorin. Gjatë pasdites së djeshme interpretuesja e re e muzikalit “Mbreti Luan”, u nda nga jeta në spitalin e Long Island, për një lloj leucemie mjaft të rrallë tek fëmijët.

Historia e 11-vjeçares plot talent ka prekur të gjithë botën e spektaklit. Megjithatë dhe për këtë rast nuk munguan polemikat në lidhje me vështirësitë e dhurimit për afro-amerikanët.

Shannon i ishte nënshtruar një transplantimi në kordonin e kërthizës, si një masë alternative për dhurimin e një palce kurrizore.

Doktor Larry Wolfe, mjeku i vogëlushes, shpjegoi se ishte shumë e vështirë për të gjetur një dhurues që të korrespondonte njëlloj me vajzën.

r.b/NOA

KOMENTE