Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Spanjë, nënë që në moshën 10-vjeçare
English

Spanjë, nënë që në moshën 10-vjeçare

Jerez, 4 nëntor NOA - Një vajzë rumune vetëm 10 vjeç, ka sjellë në jetë një djalë rreth 3 kilogramë në Jerez, në jug të Spanjës. Ky lajm është zyrtarizuar nga autoritetet e vendit, të cilët kanë theksuar se bëhet fjalë për rastin e parë të këtij lloji.

Të njëjtat autoritete janë duke vlerësuar faktin nëse si mamaja ashtu dhe djali do të vazhdojnë jetën e tyre familjare apo do të merren në kujdes nga shërbimet shoqërore. Dhe babai i fëmijës është një minoren.

“Fëmija dhe e ëma e tij janë në gjendje shumë të mirë shëndetësore”, - deklaroi për gazetarët Micaela Navarro, përgjegjëse e punëve sociale të qeverisë, e cila nuk fshehu habinë e saj në lidhje me këtë ngjarje.

r.b/NOA

KOMENTE