Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zgjedhjet në SHBA, opozita merr Dhomën e Përfaqësuesve
English

Zgjedhjet në SHBA, opozita merr Dhomën e Përfaqësuesve

Uashington, 3 nëntor, NOA – Opozita amerikane ka mundur të shtjerë në dorë Dhomën së Përfaqësuesve në Kongres, ndërsa demokratët të cilët qeverisin vendin, do të mbajnë shumicën vetëm në Senat.

Zgjedhjet e djeshme të zhvilluara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, treguan se po rritet mbështetja e republikanëve, ndërsa vihet re një rënie e mbështetjes së demokratëve.

Kështu, republikanët kanë fituar dhe tre vende të tjera në Senat të mbajtura deri dje nga demokratët - në Arkansas, Indiana dhe Dakotën e Veriut.

Gara u zhvillua për të 435 vendet e Dhomës së Përfaqësuesve dhe 37 nga 100 vendet e Senatit amerikan. Ndërkohë amerikanët në shtetin perëndimor të Kalifornisë nuk kanë votuar për një masë e cila legalizonte marijuanën për përdorim të lirë.

n.e/NOA

KOMENTE