Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zimbabve, turisti viktimë e luanëve
English

Zimbabve, turisti viktimë e luanëve

Zimbabve,4 nëntor NOA - Një turist u sulmua dhe më pas u kthye në ushqim për luanët në zonën e Mana Pools, një park popullor në veri të Zimbabve.

Viktima, Pete Evershed, u sulmua gjatë natës nga pesë felinët dhe kjo ndërkohë që po bënte një banjë në Chitake, në një zonë e cila nuk është e ruajtur në Mana Pools. Bashkëshortja e tij duhet thënë se asistoi në këtë skenë ku nuk mundi të bënte dot asgjë për ta shpëtuar.

Johnny Rodrigues, përgjegjës i parkut tha për të përditshmen britanike Telegraph se sulmi i Chitake është i fundit i një seri të gjatë. Që nga fillimi i këtij viti, faktikisht kanë mbetur të vdekur tetë persona si rrjedhojë e sulmeve të luanëve.

r.b/NOA

KOMENTE