English

Bizhga: Kjo qeveri, të vret natën dhe të qan ditën

Tiranë, 4 Nëntor, NOA – Kjo qeveri, të vret natën dhe të qan ditën. Kjo ka qenë akuza e ashpër e hedhur ndaj qeverisë prej deputetit të Partisë Socialiste, Gazmend Bizhga, në seancën e sotme plenare, e cila sapo ka nisur.

Duke përmendur rastin e vrasjes së kryekomunarit të komunës së Tërhores në Kukës para pak kohësh, përfaqësuesi socialist lëshoi apelin mbi zbardhjen sa më parë të saj.

“Familjarët dhe opozita nuk kanë nevojë për ngushëllimet e qeverisë, por për zbardhjen e ngjarjes”, tha Bizhga ...(vijon)

n.e/NOA

KOMENTE