Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministri i brendshëm belg: Mos na bëni pishman që ju hoqëm vizat
English

Ministri i brendshëm belg: Mos na bëni pishman që ju hoqëm vizat

Tiranë, 12 nëntor, NOA Update – “Duhet të na tregoni dhe ta na bindni se heqja e vizave ishte një histori e suksesshme për Shqipërinë”.

Kështu ka pohuar Melchior Uethelet, ministri i brendshëm belg, gjatë një takimi me studentët shqiptarë në Tiranë, ku ka qenë e pranishme edhe vetë komisionerja evropiane për Çështjet e Brendshme, Cecilia Malmstrom.

Sipas tij, Shqipëria duhet ta bindë Bashkimin Evropian se vendimi që ai mori për liberalizimin e vizave me të ishte i drejtë dhe të mos “bëhet pishman”.

n.e/NOA

KOMENTE