English

Bundesligë, fiton Freiburg në fushën e Hoffenahaim

Gjermani, 15 nëntor NOA - Goditje mjaft e bukur e Freiburgut në kampionatin Gjerman të Budesligës gjatë javës së 12.

Falë golit të Cisse në minutën e 90, formacioni i Dutt ka kaluar me sukses në fushën e vështirë të Hoffenheim edhe është ngjitur në vendin e katërt në klasifikimin e përgjithshëm me te pikë larg çiftit Mainz-Leverkusen. Nuk ka pasur aspak probleme dhe Bajerni i Munihut i cili arriti të fitonte me rezultatin 3 me 0 kundrejt Nurembergut dhe kjo falë një dopietë të Gomez (që ka gabuar dhe një njëmbëdhjetëmetërsh) dhe një goli të Lahm.

r.b/NOA

KOMENTE