English

Qeveria italiane në krizë, ikin 4 ministra

Romë, 15 Nëntor, NOA – Qeveria italiane është në krizë pasi 4 ministra të tij janë larguar duke dhënë dorëheqjen, duke shprehur revoltën e tyre në lidhje me sjelljen dhe etikën e kryeministrit Silvio Berluskoni.

Ministrat e larguar nga qeveria janë ai për Evropën, një zëvendës-ministrin për Zhvillim Ekonomik, si edhe dy ministra të rinj dhe i përkasin partisë se re “E ardhmja dhe Liria”.

Vendimi i katër ministrave tashmë ka shkaktuar polemikat e para në sferën e politikës italiane.

n.e/NOA

KOMENTE