Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hapet solemnisht zyra e Lëvizjes për Bashkim në Gjakovë
English

Hapet solemnisht zyra e Lëvizjes për Bashkim në Gjakovë

Gjakovë, 20 Nëntor 2010 NOA - në mënyrë solemne u bë përurimi i zyrës së Lëvizjes për Bashkim – Dega në Gjakovë.

Të pranishëm ishin përfaqësues të mediave, përfaqësues të parterëve të koalicionit nga Lëvizja Vetëvendosje, Balli Kombëtar e PEK, pastaj përfaqësues nga shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, veteranë e veprimtarë të çështjes kombëtare nga Gjakova e rrethina, anëtarë e simpatizantë.

Gjithashtu ndodheshin Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, z. Avni Klinaku, anëtari i KP, z. Valon Murati dhe znj. Aurora Bakalli (që të tre kandidatë për deputet të Lëvizjes për Bashkim në listën e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje!).

Të pranishmit i përshëndeti Koordinatori i Degës në Gjakovë, z. Tomor Pozhegu, pastaj fjalën e morën edhe z. Avni Klinaku dhe z. Valon Murati.

Më këtë rast për të pranishmit u shtrua edhe një koktej rasti.

a.b/NOA

KOMENTE