Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapet në Pejë 48-vjeçari, rezultonte i kërkuar
English

Kapet në Pejë 48-vjeçari, rezultonte i kërkuar

Pejë, 20 nëntor, NOA – Në fshatin Rahushiç të komunës së Pejës, forcat e policisë së Kosovës, gjatë një kontrolli rutinor kanë ndaluar dhe arrestuar 48-vjeçarin E. Metalijaj, i lindur në fshatin Dragobi të Tropojës.

Arsyeja e arrestimit të tij është se ai rezulton si i kërkuar nga autoritetet e drejtësisë shqiptare dhe ndaj tij ekziston një urdhër-arrest i lëshuar ndërkombëtar.

Ndërkaq, i arrestuari është identifikuar me pasaportën e tij shqiptare, ndërsa me urdhër të prokurorit është dërguar në qendrën e mbajtjes në Pejë dhe i është caktuar masa e paraburgimit policor për 48 orë, deri në një vendim tjetër të organeve përkatëse gjyqësore.

n.e/NOA

KOMENTE