Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nis një fushatë për mbrojtjen e konsumatorëve (VIDEO)
English

Nis një fushatë për mbrojtjen e konsumatorëve (VIDEO)

Tiranë, 20 Nëntor 2010 NOA/VOA - Megjithëse është miratuar një Ligj për mbrojtjen e Konsumatorëve, në vendin tonë ka mjaft probleme në rregullimin e tregut.

Programi i Kombeve të Bashkuara dhe Ministria e Ekonomisë nisën një fushatë për të nxitur mbrojtjen e konsumatorëve.

Në Gjirokastër fushata po përqendrohet në nxitjen e medias lokale për të paraqitur raste të shkeljes së të drejtave të konsumatorit.

{youtube}NPs6R28mpGg{/youtube}

KOMENTE