Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një tjetër shoqatë kthehet në parti politike
English

Një tjetër shoqatë kthehet në parti politike

Shkup, 20 nëntor, NOA - Skenës politike në Maqedoni do t’i shtohet edhe një subjekt i ri politik, i cili është paralajmëruar nëpërmjet mediave nga organizata joqeveritare “Realiteti”.

Jozyrtarisht bëhet e ditur se krerët e kësaj partie të re politike do të jenë përfaqësues të sektorit joqeveritare, ndërsa për lider të saj paralajmërohet kryetari aktual i OJQ “Realiteti”, Valon Bela, shkruajnë mediat shqiptare në Maqedoni.

Promovimi dhe detajet e reja për këtë subjekt politik do të bëhet sot në Shkup në një konferencë me mediat.

Formimi i këtij subjekti politik ka qenë i papritur derisa paraprakisht po paralajmërohej formimi i subjektit të ri politik nga kryetari aktual i komunës së Gostivarit, Rufi Osmani. NOA/INA

KOMENTE