Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tre vjet burg për yllin e Hollivudit, Uesli Snaips (VIDEO)
English

Tre vjet burg për yllin e Hollivudit, Uesli Snaips (VIDEO)

Los Angeles, SHBA, 20 Nëntor 2010 NOA - Aktori i mirënjohur hollivudian, Uesli Snaips, (Wesley Snipes) është dënuar me tre vjet heqje lirie për abuzim me të dhënat financiare që lidhen me detyrime fiskale.

Aktori 48 vjeçar i cili njihet kryesisht për rolin e tij në trilogjinë kinematografike të famshme, "Blade", është akuzuar që nga viti 2008 për mospagim të taksave.

Bëhet fjalë për të ardhura 38 milionë USD që Snajps kishte përftuar në vitin 2008 dhe detyrimet tatimore mbi to nuk i kishte paguar.

As aktori i famshëm dhe as avokati dhe menaxheri i tij, nuk pranuan të bëjnë deklarata pas shpalljes së vendimit.

r.b/NOA

{youtube}ZaefNL-OoGk{/youtube}

KOMENTE