Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vritet një ish-ushtar i UÇK-së në Pejë
English

Vritet një ish-ushtar i UÇK-së në Pejë

Pejë, 20 nëntor, NOA – Kish arritur tu shpëtonte snajperëve serbe dhe gjithë luftës së ashpër që u bë në Kosovë vite më parë, por nuk arriti të shmangte një incident në nj lokal në Pejë, ku mbeti i vrarë. Bëhet fjalë për Ali Haskaj, 48-vjeçari nga fshati Irzniq i komunës së Deçanit, ish-ushtar i UÇK-së, i cili është vrarë orët e para të mëngjesit të sotëm.

Korrespodenti i Agjencisë NOA në Prishtinë raporton se vrasja ndodhi në një lokal në fshatin Jabllanicë të Pejës.

Ka qenë ora 02:00, kur pas zënkës me disa persona në lokalin “Damiana”, në fshatin Jabllanicë, kanë nisur të shtëna armësh prej të cilave kanë mbetur të vrarë dy persona. Policia e Kosovës ka dhënë vetëm identitetin Haskajt

Policia ka arrestuar katër persona, në mesin e të cilëve edhe një femër. Ali Haskaj ka qenë pjesëtar i ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën e Dukagjinit.

a.k/NOA

KOMENTE