Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Afganistan, sulm kundër patrullës ushtarake italiane
English

Afganistan, sulm kundër patrullës ushtarake italiane

Afganistan, 21 nëntor NOA - Një grup ushtarak italian i përbërë nga 8 alpin të regjimit të tetë është sulmuar në Afganistan, në zonën e Bala Morghab, në perëndim të vendit.

Siç është raportuar nga një zëdhënës i kontingjentit italian në Herat, nuk ka pasur pasoja të mëdha për ushtarët e përfshirë. Shpërthimi bombës në ka dëmtuar vetëm një makinë ushtarake, ndërkohë që nuk ka pasur asnjë të plagosur.

Bomba shpërtheu në orën lokale 15.45, gjatë kalimit të një patrulle ushtarake të Task Force North e përbërë nga tre automjete: dy Lynx dhe një APS.

Pa asnjë dëmtim, ushtria që ndodhej në bordin që goditi Lynx, e cila e përballoi shpërthimin vetëm me dëme në pjesën e prapme të automjetit.

r.b/NOA

KOMENTE