Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapet pas 10 vitesh vrasësi, një orë luftë me policinë dhe RENEA-n
English

Kapet pas 10 vitesh vrasësi, një orë luftë me policinë dhe RENEA-n

Shkodër, 21 nëntor, NOA – Policia e Shkodrës dhe forcat RENEA kanë arritur të arrestojnë një person që kërkohej prej 10 vitesh nga organet e drejtësisë. Bëhet fjalë për 51-vjeçarin Gjovalin Shuk Kola, lindur e banues në fshatin Nënshat, komuna Hajmel, e rrethit të Shkodrës.

Në vitin 2000, Kola ka vrarë me armë zjarri, për motive të dobëta, bashkëfshatarin e tij shtetasin Pashuk Tukaj dhe plagosi dy persona të tjerë të së njëjtës familje Zef T. dhe Zina T.

Pas dy muajsh hetime policia kish arritur të identifikonte vendin e saktë të qëndrimit të Kolës. Pasi është gjetur banesa policia i ka bërë thirrje për dorëzim 51-vjeçarit.

Por Kola është kundërpërgjigjur me armë zjarri duke vënë në rrezik jetën e forcave policore.

Për rreth një orë forcat RENEA dhe policia e Shkodrës ka arritur të neutralizojë dhe të kap 51-vjeçarin.

Kolës ju gjet një armë zjarri automatik si dhe një sasi municioni. Gjovalin Kola është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Shkodër, në vitin 2007, për veprat penale të “Vrasje me dashje”, “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Prodhim e mbajtje pa leje te armëve luftarake”.

a.k/NOA

KOMENTE