Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Motor i ri kërkimi dhe pastrimi për artin italian në web
English

Motor i ri kërkimi dhe pastrimi për artin italian në web

Firenze, 21 nëntor, NOA – Lind një motor i ri kërkimi elektronik për artet në Itali. Kjo metodë e re kërkimi është realizuar nga rrjeti elektronik italian, Nexia.

Kjo metodë kërkimi analizon dhe vlerëson rëndësinë e faqeve të artit italian përmes një procesi semantik.

Përmes një sistemi matematikor algoritmik kjo metodë shënjon, klasifikon dhe menaxhon të dhënat e artit italian në web, me qëllimin e vetëm, për të pastruar të dhënat e padobishme për artin italian.

mit/NOA
KOMENTE