Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Presidenti iranian Ahmadinexhad nxjerr në ankand makinën e tij me qëllime bamirësie
English

Presidenti iranian Ahmadinexhad nxjerr në ankand makinën e tij me qëllime bamirësie

Iran, 24 nëntor NOA - Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad do të hedhë në ankand makinën e tij, ku të gjitha të ardhurat që do të grumbullohen do të shkojnë për financimin e një projekti për strehimin e popullit.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Mirëqenies dhe i Sigurisë Shoqërore, Mashuli.

“Me këtë veprim bamirësie Ahmadinexhad, ka ofruar Peugeot për tu nxjerrë në ankand dhe kjo ka ndodhur gjatë një takimi të donatorëve të projektit të ndërtimit Mehr, i cili u mbajt ditën e djeshme”, - tha Mashuli.

Ai ka shtuar se ankandi do të bëhet ndërkombëtar dhe çmimi fillestar do të bëhet shumë shpejt i njohur.

r.b/NOA

KOMENTE