English

Futi drogë në burgun e Vaqarrit, arrestohet 19-vjeçari

Tiranë, 25 nëntor, NOA – Përdorimi i elementëve narkotikë nuk është problem vetëm për shkollat, apo ambientet e tjera publike. Rasti më i fundit i kapur dje nga Policia e Tiranës ka të bëjë me futjen e lëndëve narkotike në burgje.

Specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve kanë arrestuar një 19 vjeçar që ka tentuar të fusë në burgun e Vaqarrit dy gramë hashash.

Ai quhet Klajdi Bashkim Bejko dhe banon në qytetin e Tiranës.

Arrestimi i tij u krye sepse dje rreth orës 13.00’.

Bejko ka hyrë në ambientet e këtij burgu, me një pako brenda së cilës kishte rreth 2 gr. lëndë e dyshuar “Cannabis Sattiva”.

a.k/NOA

KOMENTE