English

Konfliktohen për motive të dobëta, plagoset me thikë 16-vjeçari

Tiranë, 30 nëntor, NOA – Uniformat blu të kryeqytetit pranë komisariatit të Policisë Nr.2 në Tiranë, falë një pune të shpejtë hetimore bënë të mundur kapjen dhe më pas arrestimin në flagrancë 28 vjeçarit Jugjin Artan Nikolla, 28 vjeç, lindur e banues në Tiranë.

Policia thekson se 28 vjeçari mbrëmë në mesnatë është konfliktuar për motive të dobëta me 16 vjeçarin Prengë Lisi duke e goditur dhe plagosur atë me thikë.

Ngjarja ndodhi në rrugën “Ismail Qemali” në Tiranë.

Pas plagosjes me thikë 16 vjeçari Lisi është dërguar menjëherë në Spitalin Ushtarak.

Çështja në fjalë, ku Juxhin Nikolla akuzohet për veprën penale të plagosjes me dashje i ka kaluar tashmë prokurorisë për ndjekje të mëtejshme.

mit/NOA
KOMENTE