English

PS apel për solidaritet, Ajtyresa: Deputetët socialistë janë në terren

Tiranë, 4 dhjetor, NOA – Partia Socialiste ka bërë apel sot për solidaritet me banorët e zonave të përmbytura. Anëtarja e Asamblesë Kombëtare të PS, Megi Ajtyresa tha në një deklaratë për mediat se është koha për të dhënë ndihmë atyre që kanë nevojë.

“Në këto momente të vështira, qytetarët e të gjitha zonave të prekura nga përmbytjet kanë nevojë më shumë se kurrë për solidaritetin njerëzor dhe ndihmën e të gjithë ne. Ne u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të ndihmojnë me sa të munden vëllezërit e motrat e tyre në këtë kohë tragjedie dhe tu ofrojnë atyre të gjithë solidaritetin e tyre qytetar”, tha Ajtyresa.

Ajo ka theksuar se përmbytjet kanë bërë që mijëra qytetarë shqiptarë, nga Shkodra, Lezha, Fushë Kruja, Korça e më tej po përjetojnë një nga situatat më të vështira e tragjikë të imagjinueshme. “Shtëpi e toka të përmbytura, puna e mundi i një jete i shkuar dëm nga furia e ujërave”, tha ajo.

Përfaqësuesja e PS ka theksuar se përfaqësuesit e PS-së kanë shkuar në zonat e tyre elektorale.

“Në këto momente të vështira deputetët e përfaqësuesit e Partisë Socialiste janë shpërndarë anembanë vendit, në të gjitha zonat e dëmtuara e të rrezikuara, që nga Shkodra e deri në Korçë, që nga Lezha e deri në Gjirokastër, që nga Fushë Kruja e deri në Berat, për t’ju gjendur pranë qytetarëve të prekur nga kjo tragjedi”, tha Ajtyresa.

Reportazh - Aty ku jetohet në kushte migjeniane

Kosova sjell forca sigurie, futen në operacione

Pezullohen të gjitha ndeshjet, reagon FSHF

Kaskada e Drinit, situata ende problematike

Meta: Duam të shpëtojmë jetën e njerëzve

Parashikimi i motit sot nga NOA dhe MeteoAlb

Video - Fotogaleri - Video - Fotogaleri - Video

a.k/NOA

KOMENTE