English

Rama në zonat e përmbytura në Fushë-Krujë: Saliu ka dështuar

Fushë-Krujë, 4 dhjetor, NOA – Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka fajësuar kryeministrin Sali Berisha për përmbytjet e ditëve të fundit në disa zona të vendit. Nga Fushë-Kruja, gjatë një vizite me deputetin Blendi Klosi në fshatrat e përmbytur, Rama ka thënë se “ Saliu ka dështuar, pikërisht sepse është faji i tij që të gjitha ato masa që duheshin marrë nuk janë marrë”.

Rama ka qenë në afërsi të lumit Zezë, ku zona të tëra në Fushë-Krujë, Nikel dhe Bubq ndodhen të përmbytura.

Zyra e shtypit e PS-së njofton se banorët e kanë kritikuar qeverisjen dhe kanë deklaruar se votat i kanë dhënë për PD-në dhe nuk është marrë asnjë masë.

“Nga ana e tyre banorët janë shprehur se edhe pse në këtë zonë ka fituar PD nuk është bërë asnjë kanalizim. “Na e kanë marrë votën e s’na kanë bërë asnjë kanalizim. S’ka shtet”, ka theksuar njëri prej banorëve. Ndërsa një banor tjetër i zonës tha se nuk kanë marrë asnjë lloj ndihme nga shteti”, thuhet në njoftimin e PS-së.

Reportazh - Aty ku jetohet në kushte migjeniane

Kosova sjell forca sigurie, futen në operacione

Pezullohen të gjitha ndeshjet, reagon FSHF

Kaskada e Drinit, situata ende problematike

Meta: Duam të shpëtojmë jetën e njerëzve

Parashikimi i motit sot nga NOA dhe MeteoAlb

Video - Fotogaleri - Video - Fotogaleri - Video

a.k/NOA

KOMENTE