English

Rëndohet situata në Adriatik të Laçit

Laç, 4 dhjetor, NOA – Situata në fshatin Adriatik të qytetit të Laçit është shumë e rënduar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku hidrovori i gjendur në këtë zonë që përmbledh ujërat e rrethinave dhe i derdh në det, është i mbingarkuar për tërheqje, nga sasi mjaft të mëdha ujërash.

Këto të fundit janë krijuar nga prurjet e mëdha ujore që kanë shkaktuar reshjet e ditëve të fundit.

Korrespondenti i agjencisë së Lajmeve NOA raporton nga vendngjarja se edhe nënstacioni i pompave në Fushë-Kuqe po paraqitet në vështirësi ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE