English

Topi: Gjendja është e vështirë, por po përballohet

Shkodër, 4 dhjetor, NOA – Presidenti i vendit Bamir Topi ka vizituar nga afër situatën e krijuar në Shkodër si pasojë e përmbytjeve. Kreu u shtetit është takuar me drejtues të Shtabit të Emergjencës dhe është njohur me masat që janë marrë.

Më pas kreu i shtetit është takuar me disa prej banorëve të Shkodrës në zonën që njihet me emrin “5 katëshe”.

Pasi është njohur me situatën kreu i shtetit ka vlerësuar se ajo është e rëndë, por po përballohet nga strukturat e shtetit.

“Jemi në një moment kritik dhe akut, por gjendja po përballohet” tha kreu i shtetit. Ai u shpreh se mobilimi është maksimal, ndërsa ka shtuar se pritet dhe ndihma e forcave të NATO-s për përballimin me sukses të situatës.

Reportazh - Aty ku jetohet në kushte migjeniane

Kosova sjell forca sigurie, futen në operacione

Pezullohen të gjitha ndeshjet, reagon FSHF

Kaskada e Drinit, situata ende problematike

Meta: Duam të shpëtojmë jetën e njerëzve

Parashikimi i motit sot nga NOA dhe MeteoAlb

Video - Fotogaleri - Video - Fotogaleri - Video

a.k/NOA

KOMENTE