English

Vetëvendosje: Qytetarët dhe institucionet e Kosovës të ndihmojnë Shqipërinë

Reportazh - Aty ku jetohet në kushte migjeniane

Kosova sjell forca sigurie, futen në operacione

Pezullohen të gjitha ndeshjet, reagon FSHF

Kaskada e Drinit, situata ende problematike

Meta: Duam të shpëtojmë jetën e njerëzve

Parashikimi i motit sot nga NOA dhe MeteoAlb

Video - Fotogaleri - Video - Fotogaleri - Video

Prishtinë, 4 dhjetor, NOA - Lëvizja Vetëvendosje kërkon nga qytetarët e Kosovë dhe institucionet e saj që të ndihmojnë banorët e zonave të përmbytura në Shqipëri.

Në një deklaratë për mediat Vetëvendosja shpreh solidarizimin me qytetarët e zonave të përmbytura.

“Lëvizja Vetëvendosje inkurajon gjithë popullin e Kosovës por edhe më gjerë që të solidarizohen me qytetarët e zonave të përmbytura në Shqipëri, duke i ndihmuar në të gjitha format që sa më lehtë ta tejkalojnë gjendjen e rëndë”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

Në reagimin e saj Vetëvendosje shprehet se po ndjek me shqetësim të madh gjendjen e rëndë dhe ndan dhimbjen me qytetarët e Shqipërisë dhe në të njëjtën kohë shpreh solidaritetin saj për tejkalimin e kësaj gjendje.

a.k/NOA

KOMENTE