English

Bundesliga, Shalke fiton ndaj Mynihut, 2:0

Berlin, 5 dhjetor, NOA - Në ndeshjet që u zhvilluan ditën e shtunë në Bundesligën e parë u arritën këto rezultate: Shalke - Mynih 2:0; Mënhengladbah - Hanover 1:2; Frankfurt - Mainc 2:1; Frajburg - Hamburg 1:0; Shtutgart - Hofenhajm 1:1 dhe Volfsburg - Bremen 0:0.

Pas mundjes së Maincit, kryesues i tabelës edhe në javën e 15-të qëndron Dortmundi me 37 pikë. Dortmundasit luajnë sot, këtë të dielë në Nyrenberg. Përveç kësaj Leverkuzeni ndeshet në fushën e tij me Këlnin.

NOA

KOMENTE