Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fluks njerëzish kryejnë tërheqje masive të parave nga banka
English

Fluks njerëzish kryejnë tërheqje masive të parave nga banka

Francë, 7 dhjetor NOA - Është dita e “revolucionit” e sponsorizuar nga ish-futbollist Eric Cantona: Anëtarët e apelit duhet të tërheqin të gjitha paratë e tyre nga llogaritë bankare për të krijuar një kolaps të sistemit.

Ideja është krijuar nga disa aktivistë përmes një faqe interneti (www.Bankrun2010.com) dhe nga një grup në Facebook që mbështetet nga 60 mijë anëtarë të gatshëm për të ndjekur këshillat.

Reagimi i institucioneve: “Nuk do të ketë asnjë kolaps”.
Ajo e Cantonas është një apel “grotesk dhe i papërgjegjshëm”, bëri të ditur ministri francez i financave Francois Baroin.

Fjalë të rënda kanë ardhur nga ministri i Ekonomisë Christine Lagarde, i cili ka thënë se Cantona është një futbollist i madh, por do të bënte mirë të shkëputej nga kureshtjet për ekonominë: është larg çdo pune dhe kompetence të tij.

r.b/NOA

KOMENTE