Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Uashingtoni zyrtar, Klinton: Në Kosovë, zgjedhje të rëndësishme
English

Uashingtoni zyrtar, Klinton: Në Kosovë, zgjedhje të rëndësishme

Uashington, 11 Dhjetor 2010 - Uashingtoni zyrtar konsideron se mbajtja dhe menaxhimi i zgjedhjeve këtë të diele në Kosovë, janë të një rëndësie të veçantë.

“Nëse ato do të shihen si të lira, të drejta dhe paqësore, atëherë Kosova do të bëj një hap gjigant më përpara drejt legjitimitetit ndërkombëtar”, ka vlerësuar sekretarja amerikane e Shtetit, Hilary Clinton.

Ndërkaq, ndihmësi i saj Philip Gordon tha se “Kosova është shembull se sa mund të arrihet për një kohë të shkurtër progres i jashtëzakonshëm në forcimin e demokracisë", raporton RTK.

KOMENTE