Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zgjedhjet në Kosovë, sot ministrat e BE japin vlerësimin
English

Zgjedhjet në Kosovë, sot ministrat e BE japin vlerësimin

Bruksel, 13 dhjetor, NOA - Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian sot në Bruksel do të vlerësojnë zgjedhjet në Kosovë. Pritet që përfaqësuesja e lartë Ketrin Eshton do të marrë raportin rreth përgatitjeve dhe angazhimeve për nisjen e dialogut Beograd-Prishtinë.

Bashkimi Evropian fuqimisht angazhohet që dialogu i Beogradit dhe Prishtinës të nisë që nga dhjetori. Nga zhvillimet e tanishme të politikës së brendshme në Kosovë rezulton se për shkak të zgjedhjeve të jashtëzakonshme dialogu duhet të shtyhet për në fillim të 2011.

NOA

{youtube}ODdvrTADuso{/youtube}

KOMENTE