English

Arrestohet 24-vjeçari, plagosi me thikë bashkëmoshatarin

Tiranë, 20 dhjetor, NOA – Një person është arrestuar nga Policia e Tiranës, pas 4 muajsh në kërkim për plagosje. Bëhet fjalë për 24-vjeçarin, Mishel Kol Prela nga Tirana, i cili më 20 gusht të këtij viti ka plagosur me thikë 23-vjecarin Ervin Zallumi.

Për Prelën, Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Tiranë, me vendim penal të datës 30 Shtator 2010, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, pasi akuzohet për konsumim të veprës penale të “Vrasjes”, e mbetur në tentativë.

Arrestimi i tij është bërë dje nga specialistët e Seksionit Kundër Krimeve ndaj Jetës dhe Personit.

a.k/NOA

KOMENTE